Datum
- dinsdag 14 jan
- Verlopen!
Tijd
- 20:00
Lezing: “Stinzenplanten in de tuin” door Leo Brand, veld bioloog
Meer info
Kosten
- €5,00
Locatie
Stinzenplanten (ook wel als Stinsenplanten beschreven) is een verzamelnaam voor een bijzondere groep verwilderende voorjaarsbloemen. Het zijn vooral bol-, knol- en wortelgewassen die vanaf circa de 16e eeuw werden (en nog steeds worden) aangeplant op buitenplaatsen, rondom kastelen en landhuizen.
Van oorsprong komen Stinzenplanten van elders. Soms komen ze uit andere delen van Nederland, maar veel vaker ligt hun oorsprong verder bij ons vandaan. Ze zijn door avonturiers en botanisten ‘ontdekt’ en geïntroduceerd in West-Europa.
Tot de groep der Stinzenplanten worden o.a. gerekend: sneeuwklokjes, sneeuwroem, winterakoniet, krokus, lenteklokje, boshyacint, sterhyacint, bostulp, bosanemoon, gele anemoon, holwortel, vinger helmbloem, wilde narcis, kievietsbloem, aronskelk, knikkend vogelmelk, lelietje der dalen en daslook. Maar er zijn er natuurlijk nog veel meer.
Via deze lezing wil Leo u laten mee genieten van de kleurenpracht en rijkdom van de Stinzenplanten, die u ook heel makkelijk in eigen tuin kunt verwezenlijken.
Dit evenement wordt door een partner van het Duurzaamheidscentrum Deventer georganiseerd. Uw duurzaam evenement in omgeving Deventer ook op deze agenda? Of samen met ons een evenement organiseren, meld hem dan hier aan.